Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Przemysław Czarnek: Zmuszać i dzielić dzieci na zaszczepione i nie zaszczepione nie będziemy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w Programie 1. Polskiego Radia, że około 30 -40 procent nastolatków jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Jego zdaniem to efekt akcji promocyjnej w szkołach, która – jak zapowiedział – będzie kontynuowana od września. Dodał, że w szkołach będą powstawać także punkty szczepień, jeżeli taką wolę wyrażą rodzice uczniów:

– We wrześniu będziemy w pierwszym pełnym tygodniu września prosić dyrektorów o zbieranie oświadczeń i deklaracji od rodziców, którzy chcieliby ażeby na terenie szkoły powstał punkt szczepień i tam, żeby ich dzieci były zaszczepione. Żeby takie punkty szczepień na terenie szkoły zorganizować. Wszystko po to, żeby zachęcać do szczepień, ale zmuszać i dzielić dzieci na zaszczepione i nie zaszczepione nie będziemy. 

      2021-08-23 Przemysław Czarnek o szczepieniach w szkole

Minister Przemysław Czarnek mówił również, że szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów od 1 września. Wskazał, że dziś rozpoczynają się dostawy sprzętu do placówek edukacyjnych – termometrów, maseczek i płynów dezynfekcyjnych. Dodał, że na ten cel przeznaczono ponad sto milionów złotych.

IAR

Autor P. G.

2021-08-23

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...