Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Kolejna 6-letnia dziewczyna pogryziona przez psy

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

To już drugi taki przypadek w ostatnich dniach, gdzie dziecko zostało zaatakowane przez psy. W sobotę w Srebrowie koło Wizny, 6-letnia dziewczyna została dotkliwie pogryziona przez zwierzęta.

Wczoraj do podobnej sytuacji doszło w Wygodzie-informuje starszy aspirant Karolina Wojciekian z łomżyńskiej Komendy:

-Tego dnia małżeństwo z 6 letnią córką odwiedziło znajomych, gdzie na podwórku był pies rasy Akita Inu. Dzieci bawiły się w wydzielonym i ogrodzonym ogrodzie, natomiast pies biegał po podwórku. W pewnym momencie dziewczynka wyszła przez bramkę na teren gdzie był pies, a ten ją zaatakował. Podobny przypadek pogryzienia był również w sobotę w miejscowości Srebrowo, gdzie trzy psy, wybiegły z jednej z posesji i zaatakowały 6-letnią dziewczynkę bawiącą się na placu zabaw. W obu przypadkach dzieci wymagały pomocy lekarskiej.

      2024-05-23 Karolina Wojciekian

Z ustaleń policjantów wynika, że w obu przypadkach, atakujące psy nie posiadały obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie:

-Powiadomiony przez mundurowych Powiatowy Lekarz Weterynarii podjął decyzje o obowiązkowej stałej obserwacji zwierząt przez wskazanego weterynarza. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i ustalają zakres odpowiedzialności karnej.

      2024-05-23 Karolina Wojciekian o ataku psów

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że nawet najbardziej spokojne psy, mogą stać się agresywne i zaatakować. Przypominają, że to właściciele ponoszą odpowiedzialność za swojego czworonoga.

Autor W M

2024-05-23

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...