Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Będą grupowe zwolnienia w PKS NOVA

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Grupowe zwolnienia w PKS NOVA S.A. Pracę straci jednocześnie aż czternaście osób.

O szczegółach mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak:

– Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży dotarły dwa zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova Spółka Akcyjna. Te zawiadomienia zostały podpisane przez pana Marcina Doliasza, który jest prezesem zarządu PKS Nova. Zawiadomiono nas, że zwolnienie zostanie dokonane jednorazowo wobec wszystkich pracowników, którzy zostali objęci zwolnieniem grupowym w okresie od 25 listopada do 24 grudnia bieżącego roku. 

      2021-12-09 Elżbieta Olejniczak o zwolnieniach grupowych w PKS Nova 1

Pierwsze zawiadomienie wpłynęło 21 października, a drugie 22 listopada 2021 roku. Zwolnienie zostanie dokonane 24 grudnia tego roku:

– My ze swojej strony wystąpiliśmy do spółki z propozycją objęcia osób zwalnianych pomocą, która jest przewidziana naszą ustawą w stosunku do osób objętych zwolnieniami grupowymi. Wystosowaliśmy informację z jakich form pomocy ci pracownicy mogą skorzystać. Natomiast nie dostaliśmy żadnej informacji zwrotnej.

      2021-12-09 Elżbieta Olejniczak o zwolnieniach grupowych w PKS Nova 2

Dyrektor PUP wspomina również, że nadal są w stanie zapewnić pomoc psychologiczną, spotkanie z doradcami zawodowymi i wsparcie dla zwolnionych pracowników, aby nie stali się klientami Powiatowego Urzędu Pracy.

kj

Hits: 104

Autor P. G.

2021-12-09

Więcej informacji z tej kategorii