Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Droga Łomża-Mężenin zostanie wyremontowana

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Droga wojewódzka nr 679 na odcinku Łomża-Mężenin zostanie wyremontowana.

Umowa na modernizację została podpisana, a plac pod budowę zostanie przekazany jeszcze w tym miesiącu. O szczegółach inwestycji na wczorajszym spotkaniu mówił marszałek woj. podlaskiego- Artur Kosicki

-Podpisaliśmy umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie z programu operacyjnego “Polska Wschodnia” na lata 2021-2027. Dwie drogi, czyli Łomża- Mężenin i Tarnopl z Siemianówką, mówiliśmy o nich podczas kampanii wyborczej w 2018 roku. 

      2024-02-01 Artur Kosicki

Wyremontowany zostanie 27-kilometrowy odcinek trasy Łomża- Białystok, co jak podkreślał wicemarszałek Marek Olbryś jest istotne dla kierowców z regionu:

-To dobry sygnał dla subregionu łomżyńskiego. Droga Łomża- Mężenin to całkowity koszt blisko 300 milionów złotych, wkład własny to ponad 44 miliony złotych. Ta droga to jedyna najkrótsza droga wojewódzka z Łomży do Białegostoku, gdzie przechodzi przez powiat łomżyński, zambrowski. 

      2024-02-01 Marek Olbryś

Koszt remontu drogi to około 300 mln zł. Dotacja pochodzi z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej w ramach naboru ‘Infrastruktura drogowa. Wsparcie finansowe otrzymało dziewięć projektów z pięciu województw, w tym dwa z podlaskiego.

Autor W M

2024-02-01

Więcej informacji z tej kategorii