Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Dzień Młodego Pszczelarza w Krzyżewie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Szkoła Rolnicza im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie zaprasza w najbliższy czwartek (23.05) na ,,Dzień Młodego Pszczelarza”. W programie m.in. wykłady naukowe, warsztaty miodobrania, czy polowe prezentacje roślin. To już 3 edycja tego wydarzenia.

Zależy nam, aby od najmłodszych lat uwrażliwiać społeczeństwo na rolę pszczół w naszym życiu – mówi dyrektor szkoły, Rafał Iwan.

-To wydarzenie ma na celu propagowanie pszczelarstwa, uwrażliwienia społeczeństwa na potrzeby owadów wśród nie tylko młodzieży kształcącej się na kierunkach rolniczych, ale również wśród młodzieży, która w przyszłości będzie zajmowała się innymi zawodami, ponieważ wszyscy korzystamy z pracy tych owadów, wszystkie owoce, które możemy kosztować są efektem zapylenia przez pszczoły. 

      2024-05-21 Rafał Iwan

Pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Pamiętajmy, aby szczególnie o nie dbać:

-Szczególnie uwrażliwieni powinni być rolnicy na potrzeby tych małych, bardzo pożytecznych owadów, które rolnikom wiele pomagają, a czasami rolnicy nie są tego świadomi, a nawet im czasami szkodzą. My jako szkoły rolnicze mierzymy się z tym i chcemy młodych rolników uwrażliwiać. 

      2024-05-21 Rafał Iwan o roli pszczół

Dzień Młodego Pszczelarza rozpocznie się o godzinie 9.00.

Autor W M

2024-05-21

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...