Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Kozicki: To co robi obecny wójt jest manipulacją wyborczą

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Nie każda kampania wyborcza jest kampanią uczciwą- mówił kandydat na wójta gminy Piątnica Krzysztof Kozicki. Na antenie Radia Nadzieja wskazywał przykład manipulacji wyborczej.

Z ogromnym zniesmaczeniem przyglądam się temu, co robi obecny wójt – Artur Wierzbowski:

-Od kilku dni, z pewnym zdziwieniem i zniesmaczeniem obserwuje to, co robi urzędujący wójt – Pan Artur Wierzbowski. Wrzuca on na stronę gminy, na facebook’a gminnego, swojego prywatnego rzekomo dziesiątki milionów pozyskanych na różne projekty. Na przykład na termomodernizację 15 milionów, na odnawialne źródła energii 4, na dom seniora, na którego rzekomo już jest dofinansowanie i chce budować. Dzisiaj rano, wójt wrzucił nawet na akademię przedszkolaka blisko 800 czy 900 tysięcy.

      2024-04-05 Krzysztof Kozicki o nieuczciwości w kampanii

Problem jest jednak w tym, że zabezpieczonych środków na wskazane inwestycje nie ma, być może obecny wójt liczy na to, że nikt go nie zweryfikuje- twierdzi Krzysztof Kozicki:

Żeby pozyskać dofinansowanie, marszałek musi ogłosić konkursy. Na te działania, którymi wójt się chwali, że rzekomo już jest dofinansowanie nikt nie ogłosił jeszcze konkursów. Gmina na te dofinansowanie nigdy nie złożyła wniosku. Te pieniądze są zapisane w programie operacyjnym Fundusze Europejskie dla podlaskiego. Wiem to, bo jestem członkiem komitetu monitorującego Fundusze Europejskie dla podlaskiego i znam doskonale wszystkie konkursy, harmonogramy, procedury ubiegania się. Pan Wierzbowski chwali się na ostatniej prostej na przestrzeni ostatnich dni, gdy niektórzy mieszkańcy w to wierzą. Pan Wierzbowski chyba liczy na to, że nikt tego nie zweryfikuje.

      2024-04-05 Krzysztof Kozicki o procedurach

Krzysztof Kozicki pełnił już funkcję samorządowca jako starosta łomżyński w latach 2006-2010, a także wicestarosta w latach 2011-2012. W kadencji 2014-2018 był wójtem gminy Piątnica.

Cała rozmowa z kandydatem na wójta gminy Piątnica dostępna jest na naszej stronie radionadzieja.pl.

Autor M. D.

2024-04-05

Więcej informacji z tej kategorii