Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: KGW będą zachęcały do szczepień przeciw covid-19

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca Koła Gospodyń Wiejskich, by zaangażowały się w organizację bezpłatnych wydarzeń mających na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności do szczepień przeciwko COVID-19. Na jakie wsparcie może liczyć koło Wyjaśnia Waldemar Szczesny dyrektor Podlaskiego odziały regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

      2021-07-29 ARiMR KGW 1

– Każde z Kół Gospodyń Wiejskich może zorganizować trzy festyny. Na każdy z festynów może uzyskać dofinansowanie rzędu ośmiu tysięcy złotych. Pula środków na ten cel zabezpieczonych to jest 40 milionów złotych, i tutaj akurat rzecz polega na tym, że będą te wnioski przyjmowane przez biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na realizację takich festynów, spotkań integracyjnych do momentu wykorzystania. Czyli kto pierwszy ten lepszy.

Koła jednak będą musiały podpisać umowę z punktem szczepień, do którego będą wysyłały mieszkańców, lub taki punkt przygotować u siebie wyjaśnia dyrektor Szczesny:

      2021-07-29 ARiMR KGW 2

– Tutaj są dwie ścieżki szczepień. Albo poprzez zakłady, które dokonują szczepień, albo poprzez mobilne zespoły szczepień. Przy czym zespoły mobilne, będą szczepić tylko dawką jednorazową, a pozostałe to już przyjmują na siebie w tym momencie te zakłady obowiązek, że wskażą termin, czas podania drugiej dawki . Także są też pewne zobowiązania z tego tytułu.

Koła będą mogły dostać dodatkowe pieniądze, jeżeli dzięki zorganizowanej imprezie zaszczepi się więcej niż 100 osób. Wnioski o dofinansowanie iventu pro-szczepiennego można składać do 15 września, a samą imprezę należy zorganizować do końca września.

MB

Hits: 42

Autor M. Sz.

2021-07-29

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...