Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Oszuści próbują swojego szczęścia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram
Oszuści nie odpuszczają i znowu próbują swojego szczęścia. Tylko dzisiaj (26.01.) policja w Kolnie i Grajewie odnotowano próby oszustwa na policjanta.
Kolneński policjanci otrzymali dwa zgłoszenia, że do seniorek zadzwonił nieznany im mężczyzna:
– Dzwoniący w pierwszym przypadku przedstawił się jako policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, natomiast drugi jako policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łomży. Rozmówca poinformował, że zostały znalezione podrobione dowody osobiste należące do seniorek i w związku z tym może dojść do włamania na ich konta bankowe. Jeden z nich nadmienił, że jest już prowadzone postępowanie przez prokuratora w tej sprawie – mówi sierż. Ewa Zabłocka z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.
Obie seniorki nie dały się oszukać i na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy. “Policjanci” dzwonili też do mieszkańców Grajewa.
Przypominamy, że:
  • Policjanci prowadząc czynności służbowe nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.
  • W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112.
  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny, policjanta, prokuratora i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań – nie wykonuj jego poleceń, nie podawaj numeru komórkowego – nie daj się zmanipulować!
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Rozłącz starannie rozmowę telefoniczną, zadzwoń do kogoś z rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

pg

Hits: 21

Autor P. G.

2022-01-26

Więcej informacji z tej kategorii