Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Sezon pylenia w pełni. Jak radzić sobie z alergią?

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Koniec kwietnia i początek maja to szczyt pylenia brzozy. W tym czasie alergicy mierzą się z uciążliwymi objawami choroby jak: kichanie, katar, kaszel czy świąd skóry.

Według najnowszych danych Narodowego Funduszu Zdrowia w Polsce na alergię choruje około 12 milionów osób. U ponad czterech milionów rozwinęła się astma. Najważniejsze jest rozpoznanie choroby i unikanie alergenu – mówi dr n. med. Irena Białokoz – Kalinowska z Akademii Łomżyńskiej

-Jeżeli mamy rozpoznaną alergię wziewną na alergeny powietrznopochodne, to możemy skutecznie się ochronić np. zakładając okulary przeciwsłoneczne, myjąc włosy, twarz i ręce po przyjściu do domu, żebyśmy nie mieli uporczywych objawów takich jak łzawienie oczu, swędzenie, czy kichanie, który jest istotnym objawem. Bardzo ważna jest wiedza, musimy poznać reakcje swojego organizmu. 

      2024-04-30 Irena Białokoz - Kalinowska

Sprawdziliśmy jak z objawami alergii radzą sobie mieszkańcy Łomży:

      2024-04-30 Jak z objawami alergii radzą sobie mieszkańcy Łomży?

Alergikom w czasie największego stężenia pyłków zaleca się spanie przy zamkniętych oknach, unikania suszenia ubrań po praniu na dworze oraz jazdy samochodem przy otwartych oknach.

Autor W M

2024-04-30

Więcej informacji z tej kategorii