Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie odwiedzany coraz częściej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie cieszy się coraz większą popularnością. Przed pandemią, kiedy jeszcze instytucja nie miała patronatu samorządu województwa podlaskiego, średnia liczba wejść rocznie wynosiła około 18 tysięcy. W zeszłym roku było to już 26 tysięcy.

Dyrektor skansenu Juliusz Jakimowicz mówił na naszej antenie, że w tym roku będzie to 30 tysięcy wejść. Zwrócił również uwagę na wzrost dochodów własnych ze sprzedaży biletów i pamiątek.

– Wcześniej było to jakieś 60-80 tysięcy, a teraz zarabiamy 200-250 tysięcy. Sprzedaż pamiątek, biletów, to pokazuje jak rosną nam dochody własne. Chcemy w części na siebie zarabiać, chociaż oczywiście bez dotacji podmiotowej to jest niemożliwe i żadne muzeum się nie utrzyma.

      2024-05-20 Juliusz Jakimowicz

2 lata temu samorząd województwa objął skansen swoim patronatem. Dyrektor zaznacza, że te ostatnie 2 lata były dla muzeum bardzo dobrym i pracowitym czasem.

– Rozwinęliśmy skrzydła, wzrosła nam pięknie frekwencja, oferta edukacyjna, imprez. Pracownik mówi, że mieszka tu 12 lat i że przez rok działo się tu więcej niż przez ostatnie 12 lat.

      2024-05-20 Juliusz Jakimowicz o ostatnich 2 latach

W zeszłą sobotę Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie wziął po raz pierwszy udział w Nocy Muzeów.

 

Autor B. Ś.

2024-05-20

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...