Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Szkolenie specjalistyczne żołnierzy w Czerwonym Borze

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Formowany batalion czołgów w Czerwonym Borze tego lata rozpocznie szkolenie specjalistyczne żołnierzy w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Skierowane jest ono do osób, które posiadają złożoną przysięgę wojskową.

Ppor. Marcin Sadziński z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży mówi, że cały czas poszukiwani są kandydaci.

– Zgłoszenia najlepiej jest złożyć osobiście w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Należy wziąć ze sobą podstawowe dokumenty jak świadectwo szkolne i dowód. Jeżeli ktoś posiada dodatkowe kwalifikacje takie jak prawo jazdy, różnego rodzaju uprawnienia, kursy pierwszej pomocy, to to wszystko jest również mile widziane i dobrze byłoby ze sobą wziąć.

      2024-04-30 Marcin Sadziński

Szkolenie specjalistyczne trwa maksymalnie 11 miesięcy, za które dostaje się miesięczne wynagrodzenie w wysokości minimum 6 tysięcy złotych brutto

– Szkolenie przypomina staż, praktykę przed zawodową służbą wojskową. Tę służbę pełnimy w godzinach pracy jednostki wojskowej. Wieczory i popołudnia mamy dla siebie. Oczywiście przysługuje nam wyżywienie na terenie jednostki wojskowej. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z noclegu, to jest taka możliwość.

      2024-04-30 Marcin Sadziński o szkoleniu

Szkolenie zaplanowano na 100 osób. W tej chwili zostały ostatnie miejsca.

Autor B. Ś.

2024-04-30

Więcej informacji z tej kategorii