Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Rolnictwo: Europoseł Kuźmiuk o wspólnej polityce rolnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Parlament Europejski przyjął reformę wspólnej polityki rolnej. Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku, skupiają się na promowaniu małych i średnich gospodarstw.

Zdaniem europosła Zbigniewa Kuźmiuka polscy rolnicy nie mają się czego bać:

– Po pierwsze chciałbym uspokoić rolników także w ten sposób, że wszystkie te nowe rozwiązania, które będą wchodziły od 1 stycznia 2023 roku, one nie są rozwiązaniami obligatoryjnymi. A więc wchodzenie w te nowe rozwiązania będzie realizowane przy pomocy zachęt finansowych. 

      2021-12-01 Zbigniew Kuźmiuk o wspólnej polityce rolnej 1

Ci, którzy zrezygnowali z prowadzenia małych gospodarstw będą mogli skorzystać z nowych programów – dodaje parlamentarzysta:

– Będzie dotyczyć to wszystkich, którzy posiadają ziemię albo będą chcieli ją w najbliższym czasie nabyć. Absolutnie tu żadnych ograniczeń nie ma. Rolnictwo to także pewne wymogi krajobrazowe, a teraz jak się dowiadujemy, także środowiskowe, więc oczywiście będziemy zachęcali polskich rolników, także tych którzy z rolnictwa wyszli czy zawiesili taka działalność, jednocześnie dzierżawiąc ziemię, żeby do tego wrócili. 

      2021-12-01 Zbigniew Kuźmiuk o wspólnej polityce rolnej 2

Więcej na temat wspólnej polityki rolnej i nie tylko europoseł mówił w dzisiejszej audycji „Gość Dnia”. Nagranie można odsłuchać na naszym portalu.

pg/mb

Hits: 17

Autor P. G.

2021-12-01

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...