Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Rolnictwo. Koła Gospodyń Wiejskich wciąż mogą skorzystać z dofinansowania

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tylko w 2019 roku do Kół Gospodyń Wiejskich w województwie podlaskim trafiło prawie 1 mln 600 tys złotych. W ubiegłym roku w budżecie na Koła Gospodyń Wiejskich w całym kraju zadeklarowanych było 40 mln złotych i z tego, co wiem, nie wszystkie one zostały wykorzystane – mówi dyrektor podlaskiego oddziału regionalnego ARiMR Waldemar Szczesny.

– Te pieniądze, które pozostały to zostały środki niewygasające i one przechodzą już w tym momencie na rok 2020. W budżecie na pewno zostały założone następne pieniądze. Wiem, że następne Koła Gospodyń Wiejskich organizują się, albo te które mają się utworzyć to nie jest już zakończony proces – wyjaśnia dyrektor.

Katalog rzeczy, na jakie mogą te środki wydać koła jest bardzo szeroki – przekonuje dyrektor Szczesny:

– Również normalnie podniesienia poziomu życia, rozwój kulturalny, oświatowy, patriotyczny, kultywowanie tradycji, jakieś tam powiedzmy zachowanie receptur i innych. Jestem usatysfakcjonowany tym, że właśnie w ten sposób udało się ożywić polską wieś. W wielu wypadkach spowodować, że te kobiety wyszły z zakresu swoich gospodarstw. 

W województwie podlaskim funkcjonuje obecnie 308 kół. Warto zaznaczyć, że gdy pod koniec 2018 roku zapoczątkowano tę inicjatywę, to w województwie znajdowało się tylko 8 takich stowarzyszeń.

JT

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-13

Więcej informacji z tej kategorii