Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Rzecznik rządu: zabiegi ratujące zdrowie i życie będą kontynuowane

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ministerstwo Zdrowia zaleciło w tym tygodniu placówkom medycznym zawieszenie lub ograniczenie do minimum świadczeń wykonywanych planowo, by zapewnić dodatkowe łóżka pacjentom którzy wymagają pilnego przyjęcia. Rzecznik rządu Piotr Muller zapewnia, że wszystkie zabiegi ratujące zdrowie i życie będą w Polsce kontynuowane.

W komunikacie Ministerstwa Zdrowia zaznaczono, że placówki podejmujące o odrodzeniu zabiegu muszą brać pod uwagę ryzyko dotyczące stanu zdrowia pacjentów. Ograniczenia, jak napisano, nie powinny objąć planowanej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

Rzecznik rządu Piotr Muller zaznaczył wczoraj, że wszystkie zabiegi ratujące zdrowie i życie będą kontynuowane:

– Jeżeli ma być kontynuowane świadczenie polegające na przykład na wszczepieniu zastawki serca ratujące życie ono musi być realizowane. Tego typu świadczenia nie są zawieszane ze względu na sytuację covidową. Jeżeli na danym terenie dojdzie do takiego dylematu, że mamy określoną liczbę personelu medycznego, musimy wybrać pomiędzy tym, czy chronić zdrowie i życie osób, które są w ciężkim stanie ze względu na covid czy zrealizować zabieg rutynowy, ale nie ratujący zdrowie i życie to wtedy należy wybrać oczywiście ratowanie życia i zdrowia tych osób, które są chore na covid.

IAR/red. pg

Autor M. Sz.

2021-03-10

Więcej informacji z tej kategorii