Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Straż Graniczna: kierowcy realizujący międzynarodowy transport drogowy towarów, są zwolnieni z kontroli na granicy

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Straż Graniczna poinformowała, że kierowcy, którzy realizują międzynarodowy transport drogowy towarów, są zwolnieni z kontroli na granicy. Na Twitterze wyjaśniła, że dotyczy to granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą.

Decyzja MSWiA jest podyktowana koniecznością zapewnienia płynności dostaw – wyjaśniają pogranicznicy. Ci kierowcy zostaną – za zgodą Głównego Inspektora Sanitarnego – zwolnieni także z kontroli sanitarnej.

Wczoraj (19.03.) wdrożono procedury, które usprawniły ruch na granicach. Między innymi otwarto dodatkowych osiem przejść granicznych, w tym jedno przeznaczone specjalnie do przewozu zwierząt. Przeorganizowana została praca punktów sanitarnych.

Kontrole wróciły na granice w nocy z soboty na niedzielę w związku z ograniczeniami w ruchu przez nie w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Prócz kontroli granicznej podróżni dodatkowo przechodzą także kontrolę sanitarną. Zamknięcie obowiązuje przez 10 dni z możliwością przedłużenia o następne 20 dni, a później o miesiąc. Mariusz Kamiński podkreślił, że formalne decyzje w tej kwestii zapadną w najbliższym czasie, ale ta perspektywa wydaje się nieunikniona w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii w całej Europie.

Dotychczas w Polsce stwierdzono 367 przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło.

IAR

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-20

Więcej informacji z tej kategorii