Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Subregion ostrołęcki: OSP ze wsparciem od województwa mazowieckiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kolejne środki z budżetu Mazowsza trafią do mazowieckich ochotniczych straży pożarnych. Radni województwa podjęli decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 3,7 mln zł na dofinansowanie m.in. do zakupu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalistycznego sprzętu. Wsparcie otrzymają także 3 jednostki z subregionu ostrołęckiego. 

To już kolejne wsparcie w tym roku, które kierujemy właśnie w stronę mazowieckich OSP – zauważa marszałek Adam Struzik.To tylko pokazuje jak wielkie są potrzeby. Praktycznie w ciągu całego roku spływają do nas prośby ze strony samorządów lokalnych o pomoc w zakupie czy to samochodów, czy specjalistycznego sprzętu czy chociażby dokonania niezbędnych remontów strażnic. Ostatnio na ten cel przeznaczyliśmy 15 mln zł, a dziś kolejne 3,7 mln zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie stabilna sytuacja finansowa naszego regionu. Pomagamy.

3 ŚREDNIE SAMOCHODY RATOWNICZO-GAŚNICZE

Dzięki wsparciu samorządu województwa 6 jednostek OSP z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego wzbogaci się o nowe samochody. Jak zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska, po raz kolejny samorząd Mazowsza pokazuje czym jest prawdziwa solidarność. – Pomagamy, bo wiemy, że realizacji wielu potrzebnych projektów budżety gminne same by nie udźwignęły. Do tej pory na wsparcie mazowieckich OSP przeznaczyliśmy ponad 130 mln zł.

Jak dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc w tym roku to już drugie wsparcie dla mazowieckich OSP. – W ramach pierwszego rozdania przeznaczyliśmy 15 mln zł na remonty strażnic, zakup lekkich samochodów oraz doposażenie. Dziś kolejne 3,7 mln zł przeznaczymy na zakup średnich samochodów, umundurowania i sprzęt.

Na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP władze Mazowsza przeznaczą 2,7 mln zł. Nowe samochody trafią do 27 jednostek OSP, w tym 3 z subregionu ostrołęckiego – OSP Boguty-Pianki, Lipniki i Kamieńczyk. Na ten cel władze regionu przeznaczą prawie 300 tys. zł. – W ciągu 16 lat dofinansowaliśmy zakup ponad 700 wozów strażackich, tysięcy sztuk różnego rodzaju sprzętu oraz blisko 780 remontów strażnic OSP – podsumowuje radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak i dodaje: – Na tym nie koniec. Jeśli tylko sytuacja finansowa na to pozwoli, będziemy dalej wspierać mazowieckie OSP.

Lp.

Gmina/Miasto

Nazwa OSP

Powiat

przedmiot dofinansowania

kwota dotacji (zł)

1.

Boguty-Pianki

Boguty Pianki

ostrowski

samochód średni ratowniczo-gaśniczy

100 000

2.

Łyse

Lipniki

ostrołęcki

samochód średni ratowniczo-gaśniczy

100 000

3.

Wyszków

Kamieńczyk

wyszkowski

samochód średni ratowniczo-gaśniczy

90 000

Mazovia.pl

Hits: 17

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...