Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Szczuczyn: Oddaj krew w mobilnym punkcie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“Twoja krew – darem życia” to hasło promujące akcję krwiodawstwa, która już jutro (1.10.) odbędzie się w Szczuczynie. Szczegóły dotyczące akcji zdradza doktor Anna Ogrodnik-Wycik z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku z Oddziału Terenowego w Łomży:

– Wszystkie osoby chętne do oddania krwi mogą się zgłaszać z dowodem osobistym do autobusu. W autobusie są cztery stanowiska do poboru krwi, cztery fotele. Będzie w kolejności rejestracja, następnie wstępne badanie laboratoryjne, oznaczenie hemoglobiny, następnie badanie lekarskie. I jak kandydat na dawcę, czy dawca przejdzie już te etapy i zostanie zakwalifikowany przez lekarza do oddania krwi będzie mógł usiąść na fotelu do pobierania i tam pielęgniarki przystąpią do zabiegu. 

      2021-09-30 Anna Ogrodnik-Wycik o akcji krwiodawstwa 1

Należy pamiętać, aby przed oddaniem krwi zjeść lekkie, ale pożywne śniadanie:

– Przed oddaniem krwi zjeść lekkie śniadanie węglowodanowe w postaci jednej dwóch kanapek. Powinno być to nie tłuste śniadanie i należy również dobrze się nawodnić. Czyli wypić spore ilości płynów wieczorem przed oddaniem i rano przed przyjściem na akcję krwiodawstwa. 

      2021-09-30 Anna Ogrodnik-Wycik o akcji krwiodawstwa 2

Krwiobus (w godzinach od 9 do 12:30) stanie na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

kr

Autor M. Sz.

2021-09-30

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 czerwca

Słowo Życia: 3 czerwca

SOBOTA ÓSMEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 11,27-33 Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po...