Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Szef MZ: istotą szczepień jest ochrona przed ciężkim przebiegiem koronawirusa

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że istotą szczepień przeciw COVID-19 jest ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby. W tym kontekście minister podał przykład państw zachodnich, gdzie – mimo rozwijającej się czwartej fali pandemii – odnotowuje się stosunkowo małą liczbę zgonów.

– W Wielkiej Brytanii liczba wykrytych dziennych przypadków zakażenia koronawirusem wynosiła ponad 20 tysięcy. Jednak liczba zgonów i hospitalizacji była znacznie mniejsza niż w czasie pierwszej, drugiej czy trzeciej fali pandemii. Podobnie jest we Włoszech i w Hiszpanii – dodał szef resortu zdrowia.

W Polsce 99 procent zgonów na COVID-19 dotyczy osób niezaszczepionych. Dlatego Adam Niedzielski przypomina, że szczepienia to jedyna droga, aby powrócić do sytuacji sprzed pandemii.

– Jeżeli ktoś nie korzysta ze szczepienia, to świadomie bierze odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie, ale również bliskich – powiedział minister.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu minionej doby wykryto 126 zakażeń koronawirusem. Zmarło 9 zakażonych osób.

IAR

Hits: 6

Autor P. G.

2021-07-23

Więcej informacji z tej kategorii

Jedwabne: Letnie Kino Nadziei

Jedwabne: Letnie Kino Nadziei

Tym razem Letnie Kino Nadziei odwiedziło Jedwabne. Na leżakach przed wielkim ekranem znalazło się sporo fanów filmów,...

Małkinia: Letnie Kino Nadziei

Małkinia: Letnie Kino Nadziei

Tym razem Letnie Kino Nadziei odwiedziło Małkinię, miejscowość w powiecie ostrowskim. Na leżakach znalazło się sporo...