Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tomasz Żółciak: Czeka nas rewolucja podatkowa w kilku krokach

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Założenie jest takie, aby system był mniej degresywny, a bardziej progresywny. Na tych rozwiązaniach bardziej mają skorzystać ludzie najmniej i średnio zarabiający. Ci, którzy zarabiają więcej będą mocniej dokładać się do całego systemu. Będzie to rewolucja podatkowa w kilku krokach” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Tomasz Żółciak („Dziennik Gazeta Prawna”).

Redaktor Żółciak omawiał rozwiązania podatkowe, które zostaną zaprezentowane w Nowym Ładzie.

„Zmiany w największym stopniu mogą dotknąć osoby, które są na jednoosobowej działalności gospodarczej, i które rozliczają składkę zdrowotną w formie ryczałtu. Mówimy tu o zmianach, które mogą odbić się negatywnie – wzrosną obciążenia dla tej grupy. (…) Składka będzie prawdopodobnie proporcjonalna do dochodu, ale zyskamy na innym polu (np. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych). Kolejnym rozwiązaniem ma być podniesienie progu podatkowego z 85 tysięcy do 120 tysięcy złotych” – przedstawiał rozmówca Anny Czytowskiej.

„O ile na jednym polu możemy zyskać, o tyle na drugim możemy stracić. Pytanie jak nam te zmiany się zbilansują” – dodał dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”.

W dalszej części poruszono temat obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

„Minister Niedzielski mówi, że kluczem do tego, jakie decyzje obostrzeniowe zapadną, może nie być już liczba dziennych zachorowań, ale liczba hospitalizacji” – powiedział red. Żółciak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

 

Hits: 0

Autor P. G.

2021-04-07

Więcej informacji z tej kategorii