Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Via Baltica: Obwodnicą Łomży pojedziemy dopiero w 2025 roku

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Białymstoku unieważniła wybór najkorzystniejszej oferty na wykonanie obwodnicy Łomży, która ma powstać w ciągu trasy Via Baltica. Procedura jest kontynuowana – mówi dyrektor Wojciech Borzuchowski:

– Tak, żeby nie zatrzymywać się w miejscu prowadzimy to postępowanie dalej, czyli badamy oferty po raz kolejny, żeby wyłonić kolejnego oferenta. My przewidujemy, jeśli by się tak zdarzyło, że zgodnie z założonym harmonogramem przebiegnie ocena ofert, jeszcze potem tak zwana kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, wniesienie należytych zabezpieczeń ze strony oferenta i podpisanie umowy najpóźniej do 20 maja.

      2022-01-28 Wojciech Borzuchowski o obwodnicy Łomży 1

Problemy z wykonawcą opóźniają oddanie do użytku całej inwestycji:

– Tu jest takie założenie, że jeżeli w maju zostałaby podpisana umowa to w maju roku 2023 mielibyśmy powiązanie tego pierwszego obwodnicy węzłem z drogą 61 na razie, żeby udrożnić ten pierwszy odcinek obwodnicy. Natomiast rok później, czyli w maju 2024 byłaby przejezdność jednej jezdni. Natomiast maj 2025 byłoby to koniec wszystkiego. 

      2022-01-28 Wojciech Borzuchowski o obwodnicy Łomży 2

Przypomnijmy, że obwodnica Łomży ma już zgodę na budowę, więc zadaniem nowego wykonawcy jest dokończenie inwestycji, w tym budowa trzech węzłów i mostu nad Narwi.

pg

Autor M. Sz.

2022-01-28

Więcej informacji z tej kategorii