Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wojewoda Podlaski: Szpital MSWiA w Białymstoku został wyznaczony na wypadek, gdy szpital w Łomży będzie musiał być uzupełniony

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wojewoda Podlaski poinformował, że decyzja o przekształceniu Szpitala MSWiA w Białymstoku w jednoimienny szpital zakaźny została podjęta w oparciu o przesłanki dotyczące potencjału tej placówki. Jednak zostanie on faktycznie włączony do pracy, “kiedy szpital w Łomży będzie musiał być uzupełniony o kolejny zakład opieki zdrowotnej, wyprofilowany pod pacjentów z koronawirusem”.

– Harmonogram dochodzenia tego szpitala do stanu gotowości jako szpitala jednoimiennego będzie określony odrbęnym moim poleceniem. Innymi słowy, w tej chwili szpital MSWiA w Białymstoku ten swój stan gotowości do przekształcenia będzie osiągał, ale bez decyzji o konieczności ewakuacji pacjentów. Ten szpital został wyznaczony jako szpital, który będziemy mieć w przypadku, kiedy szpital w Łomży będzie musiał być uzupełniony o kolejny zakład opieki zdrowotnej, wyprofilowany pod pacjentów z koronawirusem tak, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, uzasadnia swoją decyzję o powołaniu placówki MSWiA w Białymstoku jako szpital zakaźnego. Dodawał, że łomżyńska placówka jest w stanie gotowości.We wczesnych godzinach nocnych szpital został wzbogacony o dostawę z Agencji Rezerw Materiałowych.

Wojewoda ustosunkował się także, do sytuacji w Łomży i tego, że nie przyjechał na wczorajszą nadzwyczajną Sesję Rady Miasta:

– Mam w tej chwili wskazanie, jako osoba zarządzająca na terenie województwa kwestiami związanymi z zarządzaniem kryzysowym, żebym ilość swoich kontaktów ograniczył do minimum, zewnętrznych. To jest oczywiście związane z sytuacją epidemiologiczną – mówił i dodawał, że nie kojarzy żeby miał zaproszenie na sesję.

Jak poinformował Urząd Miejski w Łomży, zaproszenie na sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej Łomży Wojewodzie Podlaskiemu zostało wysłane drogą mailową 16 marca o godz. 15.10.  Potwierdzenie odbioru wiadomości  Kierownik Kancelarii Prezydenta Miasta potwierdził tego samego dnia u Rzecznika Wojewody Podlaskiego.

Obecnie w województwie podlaskim wykryto jeden potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. Pięć osób jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem, 274 osoby są objęte kwarantanną, a 453 osoby są pod opieką epidemiolologiczną.

Cały bierfing mogą państwo obejrzeć poniżej:

oprac. pg

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-18

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...