Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wolnostojąca czy do zabudowy – jaką zmywarkę wybrać?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zmywarki coraz częściej goszczą w polskich domach i nie ma w tym niczego dziwnego. Z jednej strony odciążają od żmudnego obowiązku mycia naczyń, a z drugiej pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Przed zakupem urządzenia warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj urządzenia wybrać. Do dyspozycji są sprzęty wolnostojące i do zabudowy. Sprawdźmy, co będzie lepiej pasowało do Twojej kuchni! 

Zmywarka wolnostojąca 

Wybór zmywarki wolnostojącej poleca się osobom posiadającym już gotową kuchnię i nie planują większych remontów. Ze względu na ogromną różnorodność parametrów tego rodzaju sprzętów masz możliwość znalezienia takiego rozwiązania, które dopasujesz idealnie do pomieszczenia. Wystarczy, że znajdziesz dla niego odpowiednią ilość miejsca. Zmywarkę wolnostojącą możesz dobrać pod względem koloru i designu do innych mebli czy sprzętów, a dużym atutem jest także jej mobilność – w przypadku późniejszego remontu bez problemu zmienisz miejsce jej ustawienia.

Warto również dodać, że sprzęty wolnostojące zazwyczaj dostępne są w niższych cenach niż te do zabudowy. Jest to kolejny atut, który ma wpływ na decyzje podejmowane przez konsumentów.

Jakie urządzenie wybrać? Na rynku znajduje się wiele nowoczesnych rozwiązań, jak np. zmywarka 60 wolnostojąca z serii 700 marki Electrolux. Jest to model, który sprawdzi się w większości kuchni, a do tego umożliwi Ci szybkie umycie wszystkich rodzajów naczyń – od patelni, przez talerze, aż do delikatnych kieliszków. Warto zwrócić też uwagę na technologię AirDry, która pozwala na idealne wysuszenie naczyń oraz pięć poziomów spryskiwania, zapewniających maksymalną skuteczność zmywania.

Zmywarka do zabudowy 

Alternatywą dla urządzeń wolnostojących są zmywarki, które wbudowuje się w ciąg szafek, dzięki czemu idealnie wkomponowują się w przestrzeń i tworzą z umeblowaniem wspólną, estetyczną całość. Takie rozwiązanie polecane jest przede wszystkim osobom zmieniającym oblicze swojej kuchni, pragnącym idealnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Dopasowanie frontu takiej zmywarki jest prostsze niż w przypadku modelu wolnostojącego, co pozwoli każdemu osiągnąć doskonały efekt wizualny.

To jednak nie wszystko – bardzo często zmywarki do zabudowy są bardziej pojemne, częściej posiadają oświetlenie i wyposażone są w liczne technologie, często będące wyznacznikiem nowych trendów. Minusem zwykle jest nieco wyższa cena, jednak warto pamiętać, że płacąc więcej, zyskujesz nowoczesny sprzęt, który stanie nie niezbędnym elementem Twojej kuchni.

Pamiętaj o wymiarach zmywarki! 

Niezależnie od tego, czy wybierzesz zmywarkę wolnostojącą, czy do zabudowy, pamiętaj o zakupie urządzenia o odpowiednich parametrach. Kluczową rolę odgrywa tutaj szerokość – dostępne są warianty 45–centymetrowe, idealne dla singli i par oraz 60–centymetrowe dla większych rodzin. Polecamy dokonanie niezbędnych pomiarów i zapoznanie się z dostępnymi rozwiązaniami – z całą pewnością znajdziesz wśród nich coś idealnego dla siebie.

art. sponsorowany

Hits: 9

Autor P. G.

2021-09-07

Więcej informacji z tej kategorii