Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wysokie Mazowieckie: Przebudowa DK66 zgodnie z planem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zgodnie z planem przebiegają prace nad remontem odcinka drogi krajowej nr 66, która przechodzi przez Wysokie Mazowieckie. Po wielu latach mieszkańcy doczekali się remontu tej drogi i wszystko wskazuje na to, że prace zostaną ukończone zgodnie z planem, czyli w 2022 roku.

O szczegółach burmistrz miasta, Jarosław Siekierko:

– Drzewa widzę już ustawiane są w ziemi. Na połowie tej drogi jest wszystko zrobione. Ustawiane są krawężniki, jest robione oświetlenie uliczne. Bardzo dobra jest opinia wśród mieszkańców. I z tego co oni robią na drodze, że nie mamy żadnych, dosłownie żadnych zgłoszeń od mieszkańców, że coś jest nie tak. 

      2021-05-27 Jarosław Siekierko o remondie DK66 1

Remont krajówki nie powoduje utrudnień w poruszaniu się po mieście:

– Oddaliśmy dwa lata temu aleję Niepodległości, 1200 metrów od strony Bielska Podlaskiego. Te potężna inwestycja. I tamtędy puszczonych został objazd. Mieszkańcy nie odczuwają, że jest budowana główna ulica, ponieważ dwoma ulicami z boku przechodzi. Aleją Niepodległości jest cały ruch Zambrów-Bielsk Podlaski, czyli taki bypass bym powiedział zrobiony wokół 66-tki. 

      2021-05-27 Jarosław Siekierko o remondie DK66 2

Koszt całej inwestycji to blisko 50 milionów złotych. Chociaż jest ona w głównej mierze finansowana z budżetu państwa, to i miasto dołożyło do remontu drogi niespełna 9 milionów złotych.

jt

Hits: 51

Autor P. G.

2021-05-27

Więcej informacji z tej kategorii