Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zielona Energia: OZE jako pomoc w bezpieczeństwie energetycznym Polski

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Główne źródła energii odnawialnej w Polsce wiatr i słońce. Czy można w nie inwestować? Jak najskuteczniej wykorzystać odnawialne źródła energii w domu? Jak działają pompy ciepła? Jak funkcjonują farmy wiatrowe? Czy odnawialne źródła energii są ekologiczne? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w audycji “Zielone Energia”. 

W dzisiejszej (23.02.) audycji gościem Marcina Fijołka był Tomasz Marzec ze Stowarzyszenia na Rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego. Z rozmowy dowiemy się czy odnawialne źródła energii mogą być pomocne w bezpieczeństwie energetycznym Polski. Czy atom musi być dziś realizowany jako podstawa energetyki, czy OZE mogą go zastąpić? Do jakiego poziomu procentowego OZE mogą służyć jako zabezpieczenie energetyczne naszego kraju?

      2024-02-23 ZIELONA ENERGIA - OZE JAKO POMOC W BEZPIECZEŃSTWIE ENERGETYCZNYM POLSKI

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

“Zielona Energia” w piątek o g. 10.15 na antenie Radia Nadzieja.

Autor E. S.

2024-02-23

Więcej informacji z tej kategorii