Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Kolejny milion złotych na budowę hali przy SP 5

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dodatkowy 1 mln zł otrzyma Łomża na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Sejmik Województwa Podlaskiego zatwierdził podział środków w ramach Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów.

To kolejne wsparcie z tego funduszu na tę inwestycję. W poprzednich latach miasto otrzymało już z niego blisko 1 milion 300 tysięcy złotych.

Powstająca hala ma umożliwić zajęcia dla trzech grup jednocześnie. – W obiekcie wyposażonym w trybunę dla 200 osób  będzie możliwość organizowania imprez i zawodów sportowych. Dodatkowo zaprojektowano siłownię oraz 3 sale ćwiczeń – 2 do gimnastyki korekcyjnej oraz taneczną. W przebudowywanej części zaprojektowano aulę. W budynku zaprojektowano również na parterze: pokój ratownika medycznego, pokój trenera, magazyn sprzętu sportowego, szatnie dla dzieci szkolnych, dwa zespoły szatniowe z ustępami, umywalniami i natryskowniami, ustępy ogólnodostępne, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, kotłownię oraz niezbędną komunikację. Na piętrze znajdzie się zespół szatniowy z ustępem, umywalnią i natryskownią, oraz niezbędna komunikacja – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego.

      2024-03-27 Łukasz Czech

Na te chwile wykonano ponad połowę prac.

– Wykonane są pokrycie i izolacje termiczne dachu nad obiektem, montaż stolarki i ślusarki, elewacja wraz z ociepleniem ścian. Tynki wewnętrzne, winda zewnętrzna, instalacja oświetleniowa, odgromowa, wentylacyjna, przyłącza wodno-kanalizacyjne – wymienia Łukasz Czech.

      2024-03-27 Łukasz Czech o zaawansowaniu prac

Zakończenie prac planowane jest w październiku bieżącego roku.

fot. UM Łomża

2024-03-27

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...