Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

500 Plus: Wnioski złożone w czerwcu z wyrównaniem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wnioski o świadczenie z programu “Rodzina 500+” złożone do końca czerwca gwarantują wypłatę świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca – przypomina resort rodziny i polityki społecznej. Złożenie wniosku po 30 czerwca sprawi, że rodzice otrzymają świadczenie od miesiąca, w którym złożą wniosek – tłumaczy wiceminister Stanisław Szwed. Wyjaśnia, że złożenie wniosku w lipcu będzie oznaczało wypłatę świadczenia do 30 września z wyrównaniem jedynie od lipca. Analogiczna zasada obowiązuje w przypadku złożenia wniosku w kolejnych miesiącach.

Wiceminister Szwed wyjaśnił, że wnioski składane są od 1 lutego i zdecydowana większość rodziców już to zrobiła. W ubiegłym roku rodzice nie musieli składać wniosku o świadczenie wychowawcze. W tym roku jest to konieczne. Obecnie prawo do świadczenia ustalane jest na okres od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Wnioski można składać przez internet za pośrednictwem portalu Empatia oraz z wykorzystaniem serwisów transakcyjnych banków. Istnieje także możliwość złożenia papierowego formularza.

Świadczenie “500 plus” przysługuje od narodzin dziecka do ukończenia przez nie 18 lat. Obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

IAR

Hits: 10

Autor P. G.

2021-06-28

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...