Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Rocznica śmierci bp. Stanisława Kostki Łukomskiego i powołania NSZ

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś przypada 74. rocznica śmierci biskupa Stanisława Kostki Łukomskiego oraz 80. rocznica powołania Narodowych Sił Zbrojnych. Z tej okazji w Łomży odbyły uroczystości mające upamiętnić te wydarzenia.

Jednym z elementów obchodów była uroczysta Msza Święta w łomżyńskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego. Biskup podczas kazania wspomniał o tej wyjątkowej postaci jaką był bp Stanisław Kostka Łukomski:

      2022-10-28 Bp Janusz Stepnowski o biskupie Stanisławie

Biskup łomżyński dodał, że muzea w Polsce pełnią bardzo ważną rolę w życiu naszej Ojczyzny:

      2022-10-28 Bp Janusz Stepnowski o historii Polski

Przed mszą mundurowi, przedstawiciele instytucji, politycy i samorządowcy złożyli również kwiaty na grobie biskupa Stanisława Kostki Łukomskiego ps. „Rybak”. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Gwiazdowski zwrócił uwagę na to, że szczególnie w dzisiejszych czasach pamięć o takich postaciach jak bp. Stanisław Kostka Łukomski i o takich wydarzeniach jak powołanie Narodowych Sił Zbrojnych jest bardzo ważna. – Warto organizować takie uroczystości patriotyczne, szczególnie dla młodych pokoleń, aby nigdy nie zapomnieli o tym, że wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze i należy o nią dbać – mówił poseł.

      2022-10-28 Kazimierz Gwiazdowski

Całe kazanie biskupa Janusza Stepnowskiego można odsłuchać poniżej.

      2022-10-28 Bp Janusz Stepnowski kazanie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej.

Maciej Dąbrowski/Bartosz Święciński

 

Autor M.D.

2022-10-28

Więcej informacji z tej kategorii