Ku końcowi zbliża się przebudowa ulicy Dwornej na odcinku od ulicy Giełczyńskiej do Alei Legionów w Łomży. Rozpoczęta pod koniec lipca 2020 roku inwestycja, miała pierwotnie zakończyć się w listopadzie ubiegłego roku.
Z różnych względów czas jej wykonania został wydłużony do końca czerwca bieżącego roku. Jednak jak informuje wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki, z powodu zakończenia prac na nawierzchni drogi, inwestycja może zakończyć się w połowie maja:
– Teraz będziemy kończyć chodniki. Pierwsze nasadzenia drzew na wysokości Katedry zostały już wykonane. Planujemy jeszcze nasadzenia, już nie drzew, bo w projekcie ich tam nie ma, wzdłuż całej ulicy w dół do Legionów planujemy nasadzenia krzewów róż. Tych, których mamy nasadzone wzdłuż wielu odcinków dróg miejskich. Myślę, że będą estetycznie wyglądały i one są trwałe, więc myślę że uzupełnią i uprzyjemnią ten cały stary trakt miejski.
Koszt zadania to prawie 7 mln złotych, z czego część pieniędzy pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.
jt









