Starym Rynku stanęła 12-metrowa choinka. Niedługo zostanie udekorowana światełkami, aby cieszyć oczy przechodniów w okresie świąteczno – noworocznym.
Wysoka na 12 metrów jodła koreańska pochodzi z ogródków działkowych w Piątnicy od osoby, która chce pozostać anonimowa.
Jej wycięcie i transport były dość skomplikowane, gdyż cała operacja odbywała się na trudnym, bo bardzo wąskim terenie. Jednak dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wszystko poszło sprawnie.
Choinka dotarła do naszego miasta z sąsiedniej gminy w eskorcie Straży Miejskiej. Jej montaż na Starym Rynku zakończył się przed południem.
Teraz pracownicy MPGKiM zajmą się rozwieszaniem sznurów świetlnych. W pełnej, świątecznej krasie zobaczymy ją jeszcze w tym tygodniu.
UM Łomża









