Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Wielki Tydzień i Wielkanoc w Watykanie – kalendarz celebracji liturgicznych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Urząd do spraw Celebracji Liturgicznych opublikował kalendarz na Niedzielę Palmową, Wielki Tydzień, Wielkanoc oraz Niedzielę Miłosierdzia wraz z kanonizacją bł. Carlo Acutisa. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że konieczne będzie obserwowanie stanu zdrowia Ojca Świętego i w zależności od jego poprawy w nadchodzących tygodniach będzie można ocenić, czy i w jakiej formie Papież będzie mógł uczestniczyć w uroczystościach.

Zgodnie z opublikowanym kalendarzem w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. na placu św. Piotra.

17 kwietnia, w Wielki Czwartek o godz. 9.30 odprawiona zostanie w Bazylice Watykańskiej Msza św. Krzyżma.

Następnego dnia, w Wielki Piątek o godz. 17.00 sprawowana będzie Liturgia Męki Pańskiej, a o godz. 21.15 w rzymskim Koloseum tradycyjnie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W Wielką Sobotę, 19 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice św. Piotra rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30 na placu św. Piotra odprawiona zostanie Msza św., a następnie udzielone zostanie błogosławieństwo „Urbi et Orbi”.

Z kolei w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia o godz. 10.30 na placu św. Piotra będzie miała miejsce kanonizacja bł. Carlo Acutisa. Wydarzenie odbędzie się w ramach Jubileuszu Nastolatków.

Na razie nie podaje się czy i w jaki sposób Papież Franciszek będzie uczestniczyć w celebracjach liturgicznych tych uroczystości. Obecnie Ojciec Święty przechodzi zaleconą przez lekarzy rekonwalescencję w Domu Świętej Marty.

źródło: KEP/ Vatican News

Autor K. P.

2025-04-01

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: [26] Papież w Hipponie

Wiara: [26] Papież w Hipponie

Wczoraj (23 kwietnia) dobiegła końca, trwająca od 13 kwietnia, podroż apostolska papieża Leona XIV do Algierii,...