Około 60% mniej surowca trafiło do nas do tej pory przez system kaucyjny – mówił na naszej antenie prezes ZGO w Łomży Bartosz Niebrzydowski.
Prezes ZGO podkreśla jednak, że ta strata będzie jeszcze większe ze względu na to, że jesteśmy przed okresem letnim kiedy to zwiększa się sprzedaż butelek plastikowych.
– Przewidujemy, że tak naprawdę docelowo około 90% butelek PET i puszek aluminiowych, które trafiały do tej pory do żółtego worka, będą oddawane do butelkomatów. To jest coś czego się spodziewaliśmy, że w pierwszych miesiącach po wejściu tego systemu kaucyjnego te zainteresowanie nie będzie tak duże, ale z czasem, ze zwiększoną ilością butelkomatów i ze zwiększoną świadomością mieszkańców, docelowo te butelki i puszki aluminiowe będą właśnie trafiały do butelkomatu, a nie do żółtego worka.
Prezes ZGO dodaje, że sprawdzą się również szacunki dotyczące poniesionych strat finansowych w związku z systemem kaucyjnym. Przypomnijmy chodzi o kwotę 4 milionów złotych rocznie.









