Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Blisko. Bliżej. Rodzina! “Chcemy uświadomić potrzebę, aby rodzice razem uczestniczyli w procesie wychowania”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko. Bliżej. Rodzina! To cykl audycji na antenie Radia Nadzieja. Do studia zaproszeni są eksperci w temacie rodziny i rodzicielstwa.

Gościem dzisiejszej audycji była Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg. W rozmowie z Anną Czytowską minister wyjaśniła czym będą “Kluby dla Mam”.

Rozpoczęliśmy od 2020 roku realizację programu “Po pierwsze Rodzina”, to są konkursy na projekty promujące rodzinę, markę rodziny, pokazujące wartość życia w rodzinie. Między innymi w ramach tego konkursu, w tym roku, utworzyliśmy nowy moduł, tworzenie klubików mam, czyli takich miejsc, gdzie rodzice mogą się spotykać ze swoimi pociechami, wymieniać poglądy i doświadczenia, ale też wzajemnie rozmawiać, wspierać się i takie klubiki na terenie kraju już funkcjonują. Są to inicjatywy oddolne, gdzie mamy, rodzice, utworzyli takie miejsca, które my postanowiliśmy wesprzeć tak, żeby docelowo dojść do takiego modelu, gdzie cała mapa Polski będzie pokryta tymi klubikami, gdzie one będą mogły powstać. Na ten moment na terenie Polski powstanie 81 takich klubików, 11 organizacji przystąpiło do tego konkursu, my będziemy sukcesywnie podpisywać umowy, a więc nowe formy wsparcia takiego wzajemnego przebywania, ale też fachowych porad.

Blisko. Bliżej. Rodzina! Na naszej antenie w każdą środę i piątek o g. 10.15, a całej rozmowy z minister Marleną Maląg mogą Państwo odsłuchać poniżej:

 

      2 Audycja - Blisko. Bliżej. Rodzina!

 

Projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze Rodzina!” na rok 2023.

Autor ES

2023-06-09

Więcej informacji z tej kategorii