Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Blisko. Bliżej. Rodzina! “Polityka prorodzinna jest filarem rządu”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko. Bliżej. Rodzina! To cykl nowych audycji na antenie Radia Nadzieja. Do studia zaproszeni są eksperci w temacie rodziny i rodzicielstwa.

Gościem pierwszej audycji była Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg. W rozmowie z Anną Czytowską minister przypomniała, jakie są priorytety rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Polityka prorodzinna jest filarem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Przede wszystkim budowanie nowoczesnego państwa, ale opartego na silnych, stabilnym fundamencie jakim jest rodzina, to jest priorytet i to czynimy od końca 2015 roku i z tym szliśmy także do wyborów.

Jak podkreśla Maląg program gwarantujący opiekę dla najmłodszych w Polsce, program ‘Maluch Plus’, od początku rządów Zjednoczonej Prawicy, ewaluował.

Patrząc na program gwarantujący opiekę nad dziećmi do lat trzech, czyli program „Maluch Plus” on przez całą kadencję ewaluował. Kiedy obejmowaliśmy rządy mieliśmy 84 tysiące miejsc opieki żłobkowej, aktualnie tych miejsc opieki żłobkowej jest ponad 230 tysięcy.

Rozwój miejsc opieki żłobkowej wymaga wsparcia finansowego. Minister Rodziny i Polityki Społecznej uspokaja, że budżet przewidziany na ten cel jest zabezpieczony.

Budżet programu jest gigantyczny, bo to jest 5,5 miliarda złotych na 102 tysiące nowych miejsc. Powstanie 90 tysięcy nowych miejsc opieki żłobkowej i na terenie całego kraju niwelowane są tzw. białe plamy, czyli te miejsca, gdzie nie ma miejsc opieki żłobkowej.

Blisko. Bliżej. Rodzina! Na naszej antenie w każdą środę i piątek o g. 10.15, a całej rozmowy z minister Marleną Maląg mogą Państwo odsłuchać poniżej:

 

      1 Audycja - Blisko. Bliżej. Rodzina!

 

Projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze Rodzina!” na rok 2023.

Autor ES

2023-06-07

Więcej informacji z tej kategorii