Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Czarter jachtów hitem tego lata

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szczególne obostrzenia obowiązujące na terenie niemal całego świata nie sprzyjają turystyce. Sytuacja zmienia się praktycznie z dnia na dzień, trudno przewidzieć, gdzie będzie można spędzić wakacje, jeszcze trudniej dokonać pewnej rezerwacji, nieobciążonej ryzykiem utraty wpłaconych zaliczek. Najprościej mówiąc to, czego nie możemy znaleźć na lądzie, tj. ciszy i odosobnienia, znajdziemy na pewno na wodzie. Stąd ogromna popularność czarterów jachtów tego lata. Poznajmy zatem tę niecodzienną formę turystyki.

Czarter jachtów, na czym polega?

Niewielu wie, że nie ma potrzeby posiadania uprawnień, by stać się żeglarzem na okres wypoczynku. Nie posiadając wymaganych liecencji, decydując się na jacht wystarczy zakomunikować armatorowi o chęci wynajęciu jednostki ze skipperem. Koszt takiej usługi to dodatkowe około 1000 euro gdzie na tydzień sterowanie łodzi oddajemy osobie doświadczonej abym móc samemu oddać się w błogi wypoczynek.

Rozmawiając o wynajmie jednostki – żadne względy ekonomiczne nie uzasadniają też, konieczności posiadania na własność jednostki pływającej. Pamiętajmy, że rok trwa dwanaście miesięcy, podczas kiedy aktywność na wodzie ogranicza się w naszej strefie klimatycznej zaledwie do trzech, może czterech. Pozostałą część roku jacht spędzi prawdopodobnie w jakimś doku, generując spore koszty. Jeśli do tego dołoży się wydatki związane z transportem, czyli zakup lub wynajem odpowiedniej przyczepy, paliwo i formalności, okazuje się, że czarter łodzi jest opcją znacznie tańszą i wygodniejszą.

Czarter jest formą najmu jednostki pływającej. Obejmuje on pewien okres lub konkretną trasę. Z uwagi na budowę geograficzną naszych jezior, czarter jachtów obsługujących Mazury jest szczególnie popularny i tani. Umożliwia on pełną swobodę, co do wyboru portu oraz jeziora, bez uciążliwej relokacji sprzętu pływającego.

Czarter jachtów morskich

Nie ma najmniejszej potrzeby wynajmowania kosztownych kwater w atrakcyjnych turystycznie krajach południowej Europy. Zarówno Chorwacja, jak i Grecja posiadają przepiękne, urozmaicone i co najważniejsze długie wybrzeże. A gdzie prowadzą drogi zdecydowanej większości turystów? Nad wodę.

Zatem decydując się na czarter jachtu ze skipperem mamy dostęp nie tylko do atrakcji na lądzie, możemy także wypływać na romantyczne rejsy wzdłuż pięknego wybrzeża. Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się lokalizacja konkretnego jachtu, wystarczy odwiedzić stronę www.globesailor.pl. Znajdziemy tam nie tylko pełną listę dostępnych jednostek, lecz także obszary geograficzne, na których czarter jest możliwy.

Wspomnieliśmy tutaj o dodatkowym członku załogi. Skipper, inaczej sternik jest kapitanem niewielkiej jednostki śródlądowej oraz przybrzeżnej. Z uwagi na doskonałą znajomość akwenów oraz występujących tam warunków pogodowych skipper zapewnia nie tylko wygodę, lecz stanowi gwarancję, że rejs upłynie w spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Przemieszczanie się pośród licznych greckich lub chorwackich wysp stanowi nie lada wyzwanie dla niedoświadczonych żeglarzy.

Planujesz dopiero wakacje? Marzą Ci się cudowne plenery, śródziemnomorska kuchnia i niezapomniane wieczory spędzone w licznych tawernach. A może preferujesz ciche spacery po plaży? To wszystko znajdziesz za pośrednictwem firmy GlobeSailor (kapitan@globesailor.pl).

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wzorem wielu naszych rodaków odkryjesz uroki rejsów morskich.

Hits: 24

Autor J. T.

2021-06-04

Więcej informacji z tej kategorii