Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Czerwony Bór: Służba więzienna pamięta o zamordowanych w Katyniu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze upamiętnili zamordowanych w Katyniu strażników Zakładu Karnego w Łomży Franciszka Kućmierowskiego i Antoniego Binkiewicza. W uroczystym odsłonięciu tablic pamiątkowych wziął udział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś:

– Służba więzienna, ta trzecia największa formacja w Polsce, świetnie wyszkolona, bardzo doświadczona, ale ma też swój etos i swoje tradycje. Właśnie ten etos i tradycje są budowane między innymi na tym, że wielu oficerów i funkcjonariuszy służby więziennej, przedwojennej straży więziennej oddało krew za Ojczyznę, przelało swoją krew właśnie w tych miejscach kaźni, czyli w Katyniu, Miednoje i w innych miejscach kaźni Polaków na Wschodzie. Dzisiejsza służba więzienna o tym pamiętają. Stąd dzisiejsza uroczystość, stąd te szczególne miejsce pamięci i, co jest niezwykle cenne, sama inicjatywa pochodzi właśnie od funkcjonariuszy, właśnie od tych, którzy tutaj w Czerwonym Borze chcą kontynuować przedwojenne tradycje aresztu śledczego z Łomży. 

      2021-10-12 Michał Woś o uroczystościach w Czerwonym Borze

Uroczystość pod nazwą ‘Dęby pamięci” odbyły się dziś popołudniu, jednocześnie było to spotkanie podsumowujące 20 letnią pracę zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

mb/pg

 

Hits: 117

Autor P. G.

2021-10-12

Więcej informacji z tej kategorii