Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Czerwony Bór: Zakład Karny świętuje 20-lecie istnienia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zakład Karny w Czerwonym Borze funkcjonuje już 20 lat. Wczoraj (12.10.) odbyła się uroczystość podsumowująca pracę jednostki, w której wziął udział m.in wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

– Zakład Karny w Czerwonym Borze dzisiaj świętujący te 20 lat jest największym zakładem karnym w okręgu białostockim. Blisko tysiąc miejsc, tysiąc osadzonych tworzy właśnie to miejsce. W związku z tym ma wiele funkcji i Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło między innymi wielki program pracy dla więźniów. Przywróciliśmy właściwie program, który był w totalnej rozsypce i upadku. Tutaj w Czerwonym Borze powstała hala produkcyjna. W niej ponad 100 osób na co dzień pracuje. Podobnie wiele osób także za murami, bo ten zakład karny pełni różne funkcje. Ma oczywiście ten najostrzejszy rygor, czyli część zupełnie zamkniętą, ale ma też część dla tych łagodniejszych przestępców, półotwartą czy otwartą. 

      2021-10-13 Michał Woś o zakładzie karnym w Czerwonym Borze

Jak podkreślił dyrektor okręgowy służby więziennej w Białymstoku pułkownik Piotr Kondraciuk, są plany rozwoju, trwają właśnie rozmowy aby wybudować jeszcze jedną halę w której będą pracowali osadzeni:

– Oprócz tej jednej hali, która tutaj już jest, istnieje, chcemy wybudować kolejną halę. Jesteśmy po rozmowach z kontrahentem, który za własne pieniądze wybuduje halę produkcyjną. To będą elementy konstrukcji stalowej na platformy wiertnicze na morzu. To jest firma, która się w tym specjalizuje. Mam nadzieję, że my tylko ogrodzimy ten teren, on postawi halę, zatrudni około 50-60 skazanych i także kolejna grupa osadzonych znajdzie zatrudnienie i to jest nasz taki główny cel w najbliższym okresie. 

      2021-10-13 Piotr Kondraciuk o zakładzie karnym w Czerwonym Borze

Podczas wczorajszych uroczystości upamiętniono zamordowanych w Katyniu strażników Zakładu Karnego w Łomży Franciszka Kućmierowskiego i Antoniego Binkiewicza. Ku ich pamięci posadzono dęby.

mb

Hits: 32

Autor P. G.

2021-10-13

Więcej informacji z tej kategorii