Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja łomżyńska: Maturzyści modlą się na Jasnej Górze

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś II tura pielgrzymki maturzystów diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę. Uczniowie wspólnie modlą się o pomyślność przy zdawaniu egzaminów, ale i o rozeznanie swojego powołania – mówi diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Marek Żmijewski:

– Ja myślę, że to jest jedno z takich celów, które maturzyści sobie stawiają, aby jednak ta matura, która jest takim egzaminem dojrzałości i myślę, że przepustką na wiele przestrzeni późniejszego życia. Dlatego to jest jedna z intencji, która maturzystom towarzyszy, ale myślę, że cel jest jeszcze wyższy niż tylko egzamin maturalny, bo jest to miejsce, w którym modlimy się o szczególne rozeznanie naszego powołania. 

      2021-10-22 ks. Marek Żmijewski o pielgrzymce maturzystów 1

Mam szansę być razem z maturzystami i wspierać ich na drodze życia – dodaje ksiądz Żmijewski:

– Głosząc co maturzystów, kiedy spotykam się z nimi na Jasnej Górze to przede wszystkim w tym kierunku chcemy modlić się o to i podejmować to rozważanie, podejmować drogę krzyżową. Zapraszając do sakramentu pokuty i stając do eucharystii razem z Pasterzem na Jasnej Górze przy Maryi chcemy prosić go, aby ten dawał rozeznanie do życiowej drogi. Aby Pan Bóg otwierał serca na to, co przygotował dla nas. Żebyśmy to właśnie z nim rozeznawali, jaki jest ten plan na nasze życie, bo to Bóg ma najdoskonalszy plan na nasze życie. 

      2021-10-22 ks. Marek Żmijewski o pielgrzymce maturzystów 2

W programie wizyty u Pani Jasnogórskiej jest m.in. katecheza w bazylice, droga krzyżowa na wałach, nabożeństwo pojednania, eucharystia i apel jasnogórski.

Maciej Dąbrowski

Hits: 92

Autor P. G.

2021-10-22

Więcej informacji z tej kategorii