Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja Łomżyńska: Trwa Ogólnopolska Zbiórka Żywności „TAK.POMAGAM”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Trwa XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „TAK. POMAGAM”. Organizowana jest przez Caritas Polska we współpracy z caritas diecezjalnymi.

1200 wolontariuszy czeka na ludzi o dobrych sercach w 60 punktach na terenie całej diecezji łomżyńskiej. Są one w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych.

– Zachęcam wszystkich darczyńców, którzy mają dobre serca, aby podzielili się z najbardziej potrzebującymi – mówi ks. Andrzej Mikucki dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

      2022-12-02 Ks. Andrzej Mikucki

Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki.

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Poprzednia, wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!”, była prowadzona m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto i wielu innych. Do koszy ustawionych za liniami kas trafiły artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu – cukier, olej, kasze, ryż, makaron, czekolada, ciastka, cukierki, herbata, kawa, itp.  W akcji wzięło udział ponad 14,6 tys. wolontariuszy.

Wolontariusze będą zbierać żywność dzisiaj i jutro.

2022-12-02

Więcej informacji z tej kategorii