Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Drozdowo: Konkursu na krótkometrażowy film komórkowy pod hasłem “Chleb i Ojczyzna”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po długiej przerwie Muzeum Przyrody w Drozdowie organizuje drugą edycję konkursu na krótkometrażowy film komórkowy pod hasłem “Chleb i Ojczyzna”. Słowa te są zaczerpnięte z tytułu książki autorstwa Józefa Lutosławskiego – mówi Marcin Rydzewski, kustosz muzeum:

– W czasie I wojny światowej wraz z wieloma wygnańcami z tych stron został zmuszony do wyjechania w głąb Rosji przez armię carską. I tam zaangażował się w różnego rodzaju pomoc polskim wygnańcom, którzy bez grosza przy duszy, często ograbieni po drodze, znaleźli się w głębi obcego sobie kraju no i bez pomocy ludzi, którzy starali się przewidzieć kolej wypadków, nie byli by w stanie sobie pomóc.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie nagrać 5 minutowy film, który pokaże czym dla nich jest patriotyzm:

– Młodzież przy użyciu formy filmowej może przekazać, zaprezentować własny pogląd na to, czym jest patriotyzm i sposób jego wyrażania, jaki ich zdaniem jest najwłaściwszy. Natomiast jeżeli chodzi o samą formę, no to jest to po prostu nagranie telefonem komórkowym, które może być w różny sposób wzbogacone. To mogą być jakieś zdjęcia, ale zwykle, bo mamy doświadczenie z poprzednich edycji, to jest po prostu głos narratora, który opisuje pewne wydarzenia. Ten uczestnik nawet nie musi występować przed kamerą, chociaż jest to mile widziane. 

Nagrania można nadsyłać do 13 maja. Do wygrania jest m.in. udział w warsztatach filmowych, które odbędą się 21 maja.

Radio Nadzieja objęło konkurs patronatem medialnym.

pg

Hits: 41

Autor P. G.

2022-04-26

Więcej informacji z tej kategorii