Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

GD: Ks. Dawid Kulesza moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rozpoczęło się odmrażanie duszpasterstwa. Członkowie Ruchu Światło-Życie wracają do tradycyjnych spotkań formacyjnych i z nadzieją oczekują wakacyjnych rekolekcji mówił na antenie Radia Nadzieja moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Dawid Kulesza.

– Mimo epidemii w Ruchu Światło-Życie działo się bardzo dużo. Bardzo dużo jeśli chodzi o formacje, bo najpierw zastanawialiśmy się jak sprostać utrzymaniu grup formacyjnych po poszczególnych stopniach, a poza tym cały czas zastanawialiśmy się i modliliśmy się, co zrobić z rekolekcjami wakacjami.

Rozumiem, że formacja cały czas trwała, nie zawiesiliście spotkań formacyjnych.

– Tak, głównie postawiliśmy na odpowiedzialność animatorów i wiemy, że animatorzy ze swoimi grupami spotykali się on-line, ale też sami uczestnicy formacji chcieli aby takie spotkania się odbywały, żeby nie zawieszać formacji zwłaszcza w momencie, kiedy okazało się, że epidemia nie potrwa tydzień, dwa ale jest to dłuższy problem z  którym musimy się zmierzyć.

Dzisiaj z perspektyw czasu i powrotu do “normalności” jak się udało to wszystko pogodzić?

– Powrót do normalności przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Do normalności czyli do tego by moc spotykać się twarzą w twarz. Niektórzy może z jakąś taką obawą, z jakąś lekką niepewnością ale głównie wszyscy z radością powrócili do spotkań. Krótko mówiąc uprzykrzył się internet. Bałem się tego, że młodzież polubi spotkania przez internet, że staną się taką nowoczesną platformą, nowoczesną formą kontynuowania formacji, ale ku mojemu zaskoczeniu młodzież stwierdziła, że czas skończyć ze spotkaniami on-line, tego internetu jest już w ich życiu zbyt dużo i zatęsknili za spotkaniami twarzą w twarz.

W rozmowie podjęty został też temat letnich rekolekcji i Wielkiego Jubileuszu, który w tym roku obchodzi ruch Oazowy w naszej diecezji.

Z ks. Dawidem Kuleszą rozmawiała Joanna Ekstowicz:

[soundcloud id=’836165161′ height=’false’]

Pozostałe rozmowy z cyklu „Gość Dnia” Radia Nadzieja:

[soundcloud id=’957677845′ height=’false’ format=’playlist’]

  

[related limit=”5″]

Autor J. E.

2020-06-08

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 marca

Słowo Życia: 30 marca

CZWARTEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 8, 51-59 Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam...

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....