Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gm. Kolno: Strażacy Ochotnicy z Zaskrodzia świętowali swoje 70-lecie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nadanie sztandaru, wręczenie odznaczeń – w taki sposób swoje 70-lecie świętowali mundurowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaskrodziu, położonym na terenie gminy Kolno. Wójt gminy, Józef Wiśniewski, mówi, że 70 lat to piękny i rozwojowy wiek dla jednostki:

Przez 70 lat, przez jednostkę przewinęło się, kilka pokoleń strażaków ochotników, a w tej chwili, jest czas na to, żeby ta grupa, ta populacja działała, rozwijała jednostkę. Tutaj muszę powiedzieć, że wykorzystują ten czas bardzo dobrze, ponieważ świadczy o tym, to wydarzenie – obchody 70. lecia, ale połączone z czymś niezwykle ważnym, czym jest poświęcenie sztandaru. Jest to taki ewidentny znak, że jednostka naprawdę się rozwija i ma bardzo dobrą kondycję i myśli o przyszłości.

Samorządowiec podkreśla także rolę OSP w życiu codziennym lokalnej społeczności:

Na przestrzeni tych wszystkich lat, jednostki były, funkcjonowały, wypełniały swoją misję, do której zostały powołane. Przede wszystkim jest to ratowanie życia życia, mienia. Jest to ta podstawowa funkcja jednostek ochotniczych straży pożarnych. Ale nie tylko – w środowisku wiejskim bardzo często jest to taka organizacja, instytucja kulturotwórcza. I tak jest też w naszej gminie, gdzie również odnotowujemy taki prym, jaki wiedzie każda z jednostek OSP.

Aktualnie na terenie gminy funkcjonuje 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

jt

Hits: 26

Autor J. T.

2022-06-13

Więcej informacji z tej kategorii