Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Jedwabne: Będą wybory uzupełniające

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wojewoda podlaski na 11 lipca zarządził wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jedwabnem. Odbędą się po tym, jak wygaszony został mandat radnego, który wyprowadził się ze swojego okręgu wyborczego.

Chodzi o miejsce po radnym Wojciechu Grabowskim. Rada Miasta wygasiła jego mandat w połowie kwietnia po tym, jak okazało się, że wyprowadził on się z terenu gminy Jedwabne do Łomży.

Zgodnie z zarządzeniem wojewody wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jedwabnem odbędą się w okręgu wyborczym Nr 6. Przebieg głosowania zależy od liczby kandydatów:

– Tutaj jeszcze trudno przewidzieć, czy to będzie głosowanie czy nie, ponieważ zgodnie z kalendarzem wyborczym termin na rejestrację komitetów wyborczych, czyli zgłoszenie do Komisarza Wyborczego chęci utworzenia komitetu mija 17 maja, czyli w najbliższy poniedziałek. Jeżeli będzie więcej jak jeden kandydat to głosowanie na terenie gminy Jedwabne będzie przeprowadzone. Natomiast jeżeli będzie tylko jeden kandydat to tego głosowania nie będzie – mówi dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, Jerzy Dołęgowski.

      2021-05-12 Jerzy Dołęgowski o wyborach w Jedwabnem

W przypadku głosowania, według kalendarza wyborczego do 27 maja mogą być zgłaszani kandydaci. Natomiast do 6 czerwca do godz. 24 trwa zgłaszanie do Miejskiej Komisji Wyborczej w Jedwabnem list kandydatów na radnego.

Głosowanie odbędzie się 11 lipca w godzinach 7-21.

Poniżej publikujemy pełny kalendarz wyborczy:

pg/jt

 

Hits: 22

Autor P. G.

2021-05-12

Więcej informacji z tej kategorii