Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Jedwabne: Samorząd podnosi ceny za śmieci

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Gmina Jedwabne kolejną gminą, która podnosi opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Około 30-procentową podwyżkę przyjęli radni gminy, co jest wzrostem podobnym jak w ościennych samorządach.

W gospodarstwie jednoosobowym stawka wzrośnie z 17 zł do 23 zł, a pięcioosobowych i większych będzie wynosiła 94 zł, czyli o 9 zł więcej – tłumaczy burmistrz Jedwabnego, Adam Niebrzydowski:

– Do przetargu stanęły dwie firmy i wybraliśmy ofertę firmy, która zaoferowała najtańszą kwotę za odbiór i transport śmieci z naszej gminy. Mamy taką specyfikę, że jest dużo miejscowości, które posiadają też kolonie i to też ma jakiś wpływ na te wysokie ceny.

Burmistrz zapowiada, że gmina podejmie działania zatrzymujące podwyżki cen za śmieci. Zgadza się też z tym, że obecna gospodarka odpadów komunalnych wymaga zmian:

– Myślę, że tutaj też pewne rozwiązania legislacyjne powinny powstać, żeby to troszeczkę wrzucić na te tory, a na których powinno to być. Ja uważam, że powinno być więcej możliwości, więcej podmiotów dopuszczonych do świadczenia tych usług. Czyli zejścia z pewnych obwarowań prawnych, które w tej chwili te podmioty, czyli te firmy zajmujące się wywózką i zbiórką śmieci, żeby troszeczkę obniżyć kryteria tak, żeby większa ilość mogła podmiotów startować, czy też powstawać nowe, które mogłyby tego typu usługi świadczyć.

Podwyżki wejdą w życie od 1 kwietnia.

JT

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-08

Więcej informacji z tej kategorii