Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Jedwabne: Samorząd zapewni dojazd osobom niepełnosprawnym i starszym

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Mieszkańcy gminy Jedwabne będą mogli liczyć na pomoc w poruszaniu się po terenie samorządu. To z powodu projektu dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności. Zakłada on zakup specjalnego samochodu oraz dodatkowe zatrudnienia do obsługi pojazdu oraz pomocy dla mieszkańców.

O szczegółach burmistrz Jedwabnego, Adam Niebrzydowski:

– Przede wszystkim korzystać z tego programu mogą wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, które mają problemy z poruszaniem się, z mobilnością z różnych względów zdrowotnych, czy w przypadku seniorów jakieś problemy są z terenów, gdzie nie ma transportu publicznego. Usługa jest skierowana właśnie dla tych osób przede wszystkim pod kątem aktywizacji też zawodowej, ale też i integracji mieszkańców naszej gminy. 

      2021-08-28 Adam Niebrzydowskim o transporcie dla mieszkańców 1

Włodarz miasta tłumaczy, jak mieszkańcy mogą zapisywać się do korzystania z bezpłatnych przejazdów:

– Przede wszystkim musi się skontaktować z koordynatorem, który będzie ustalony w Urzędzie Gminy o stworzenie takiej listy. I po prostu dzwoni do tego koordynatora, zamawia samochód na przykład na jutrzejszy dzień na jakiś wyjazd. Ustalana jest godzina i realizowane jest zamówienie. 

      2021-08-28 Adam Niebrzydowskim o transporcie dla mieszkańców 2

W tej chwili przygotowywany jest przetarg na zakup samochodu, a sam projekt realizowany będzie od 1 marca 2022 roku. Został on wsparty w 100% kwotą blisko 370 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

jt

Hits: 15

Autor P. G.

2021-09-28

Więcej informacji z tej kategorii