Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kadzidło: Mieszkańcy wsparli Polaków z Wileńszczyzny

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kadzidlanie pomogli Polakom na Wileńszczyźnie. Akcja charytatywna dotyczyła zbiórki środków finansowych na zakup paczek dla potrzebujących rodzin.

Młodzi z małych miejscowości uciekają, zostają rodziny oraz starsi potrzebujący ludzie – mówi wójt Gminy Kadzidło, Dariusz Łukaszewski:

– Ludzie aktywni, młodzi, zdolni, powyjeżdżali już zupełnie.  Najczęściej do Wilna, bardzo często za granicę. Natomiast ci, którzy pozostali niestety nie radzą sobie zupełnie w życiu. Nie radzą sobie z przemianami, z gwałtownością tych przemian i to są domy, które no wymagają solidnej, systematycznej opieki.

      2021-08-30 Dariusz Łukaszewski o pomocy

Mieliśmy kilka pomysłów na przeprowadzenie tej akcji dodaje wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle, Michał Bogdański:

– Jednym z nich była zbiórka pieniędzy w serwisie pomagam.pl. Tam odzywali się ludzie i z okolic, miejscowi, ale też dużo takich zaprzyjaźnionych osób z całej Polski, a dodatkowo wśród właściwie rodziców i młodzieży zorganizowaliśmy zbiórkę na miejscu w szkole. Dotarło do nas sporo artykułów higienicznych, pomocy szkolnych, ręczników. 

      2021-08-30 Michał Bogdański o pomocy

Przeprowadzona akcja pomogła przygotować około 60 dużych paczek zawierających żywność, zabawki, pomoce szkolne i artykuły higieniczne.

Maciej Dąbrowski

Hits: 16

Autor P. G.

2021-08-30

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...