Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Coraz więcej inwestycji drogowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przekraczamy wszelkie rekordy – w takich słowach wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski, opisuje to, co się dzieje teraz pod względem inwestycji drogowych realizowanych na terenie gminy. Włodarz samorządu podawał konkretne liczby dotyczące tego, co zmieniło się na przestrzeni lat:

– Jeżeli od dwóch i pół roku my budujemy 11 kilometrów dróg, gdzie wcześniej nie mogliśmy się dobić jeśli chodzi o wcześniejsze programy, schetynówki nie schetynówki. Nawet jednego kilometra nie wybudowaliśmy. Teraz korzystamy i nasza infrastruktura jest po prostu rozwijana. Nadrabiamy te wszystkie zaległości. 

      2021-07-15 Józef Bogdan Wiśniewski o inwestycjach drogowych 1

Józef Wiśniewski podkreśla znaczenie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:

– Daje on nam możliwości docierania do naszych mieszkańców. Nasze inwestycje może nie są duże, bo to są czasami pół kilometra, czterysta metrów, ale niezwykle ważne ponieważ są w samych centrach miejscowości, gdzie nasi mieszkańcy do tej pory jeździli po drogach żwirowych bądź też brukowych, wobec czego jest to niezmiernie ważne i ten wymiar jest bardzo istotny. 

      2021-07-15 Józef Bogdan Wiśniewski o inwestycjach drogowych 2

Jedną z inwestycji zrealizowanych dzięki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w gminie jest, droga w Czerwonem, której koszt wyniósł ponad pół miliona złotych. Samo wsparcie z wymienionego funduszu pokryło 50% całej kwoty.

jt

Hits: 10

Autor P. G.

2021-07-15

Więcej informacji z tej kategorii