Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Jest pomysł na Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowe

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wiemy, co Gmina Kolno chce zrobić z budynkiem po dawnym gimnazjum w Glinkach. Samorząd chce w tym miejscu utworzyć Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowe, z którego mogliby korzystać mieszkańcy potrzebujący pomocy rehabilitacyjnej oraz osoby z niepełnosprawnościami:

– Chciałbym, aby to zadanie zostało wykonane, ponieważ ono jest bardzo potrzebne. Z kilku powodów. Raz, że jest zapotrzebowanie na tego typu działanie, na tą opiekę w Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowym, a drugi bardzo ważny aspekt to jest mądre zagospodarowanie tego budynku. Uratowanie tego budynku przed jakimś niszczeniem. Dlatego też, jak tylko pojawią się jakiekolwiek szanse, żeby zrealizować to, co zamierzaliśmy to oczywiście będziemy z odpowiednią determinacją do tego dążyć – mówi wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski.

      2021-11-03 Józef Wiśniewski o Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowe

Samorząd starał się już o dofinansowanie, w kwocie 3 milionów złotych, na realizację tego projektu, ale wniosek nie uzyskał akceptacji. Teraz wójt gminy zapowiada, że będą starania o pozyskanie środków w kolejnych naborach.

jt

Hits: 19

Autor P. G.

2021-11-03

Więcej informacji z tej kategorii