Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: KGW w Czerwonem zaprasza na piknik rodzinny

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Słoneczna pogoda i ciepłe dni rozpoczęły sezon imprez plenerowych. Koło Gospodyń Wiejskich w Czerwonem w gminie Kolno organizuje 2 czerwca piknik rodzinny. Nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku, a także tradycyjnych przysmaków.

Dzięki takim wydarzeniom mieszkańcy większych i mniejszych miejscowości mają możliwość integracji – mówi dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno, Mariusz Wesołowski.

-W gminie Kolno działa 19 Kół Gospodyń Wiejskich, ale niebawem powstanie 20, więc rozwijamy się. Uczestnikami są nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.   

      2024-05-22 Mariusz Wesołowski

Koła Gospodyń wspierają gminne wydarzenia kulturalne oraz działają na rzecz lokalnej społeczności. Cieszy nas to, że coraz młodsze osoby chcą się angażować, dodaje Mariusz Wesołowski.

W Kołach Gospodyń Wiejskich biorą udział osoby w różnym wieku, ale prym wiodą młodsze osoby. Struktura społeczna w Polsce i na wsiach się zmieniła widać to w Kołach Gospodyń Wiejskich. Grupy społeczne mają różne wizje funkcjonowania i podejścia. Robi się tzw. hybryda, połączenie nowoczesności z tradycjami. 

      2024-05-22 Mariusz Wesołowski o działalności KGW

Piknik rodziny rozpocznie się od rajdu rowerowego o godzinie 10.00. Na terenie Gminy Kolno działa obecnie 19 Kół Gospodyń Wiejskich w m.in. w miejscowości Zaskrodzie, Borkowo, czy Wykowo.

Autor W M

2024-05-22

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...