Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Kolejna inwestycja w instalacje solarne

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Gmina Kolno otrzymała 1,4 mln złotych dotacji na granty, za które mieszkańcy będą mogli zamontować instalacje fotowoltaiczne. Umowa na dofinansowanie została już podpisana z zarządem województwa podlaskiego.

– Chcemy zwiększać wykorzystanie odnawialnych źródeł w województwie. Dlatego dokładamy starań, aby wszystkie gminy, które złożyły dobre projekty i spełniły warunki konkursu, otrzymały dofinansowanie – stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś.

Na terenie samorządu powstanie 55 mikroinstalacji i 16 zestawów kolektorów słonecznych.Roczna produkcja energii cieplnej z tych urządzeń wyniesie ponad 225 MWhe, a energii elektrycznej – 36,896 MWht. Instalacje zostaną zamontowane do końca sierpnia 2022 r.

– Wielu mieszkańców było zainteresowanych budową instalacji fotowoltaicznych. Zgłosiło się ponad 150 chętnych, natomiast dofinansowanie pozwoli na zamontowanie urządzeń solarnych w 55 gospodarstwach domowych – powiedział Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Jest to pierwsza tego typu inwestycja realizowana w gminie, pierwsze dofinansowanie na wykorzystanie odnawialnych źródeł. Jeśli będą jeszcze ogłaszane podobne konkursy, gmina na pewno weźmie w nich udział. Jak widać, mieszkańcy są zainteresowani.

Montaż i instalacja instalacji będzie kosztować blisko 2 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich pokryje 1,4 mln zł.

Wrota Podlasia/red. pg

 

Autor M. Sz.

2021-09-14

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 czerwca

Słowo Życia: 3 czerwca

SOBOTA ÓSMEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 11,27-33 Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po...