Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Łatwy i bezpieczny dostęp do szkoły w Zaskrodziu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nowe, szerokie, bezpieczne schody i podjazd dla osób z niepełnosprawnościami są już przy Szkole Podstawowej w Zaskrodziu. Budynek krok po kroku jest dostosowywany do współczesnych potrzeb dzieci.

 – Wykonanie tej inwestycji przy szkole w Zaskrodziu było konieczne, by spełnić określone wymogi. Teraz w planach jest termomodernizacja budynku, którą zrealizować chcemy przy  udziale pozyskanych środków. Będziemy zabiegać o dofinansowanie na tego typu działanie obejmujące kilka naszych szkół gminnych – mówi wójt Józef Bogdan Wiśniewski. 

Szkoła w Zaskrodziu mieści się w budynku, który specjalnie na ten cel zbudowano w 1935 roku. Od tego czasu placówka przeszła już niejeden remont. Teraz przyszedł czas na schody. Nowe stopnie prowadzące do wejścia do budynku szkoły wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych wykonała kolneńska firma In – Kol.

– Dzieci nie mogły się doczekać zakończenia inwestycji i już korzystają z nowych schodów – mówi Bożena Wiśniewska, dyrektor szkoły.

Koszt inwestycji to 104 tys. zł, z czego 55% pokryło dofinansowanie pozyskane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

UG Kolno/red. pg

Autor M. Sz.

2021-11-02

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 czerwca

Słowo Życia: 3 czerwca

SOBOTA ÓSMEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 11,27-33 Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po...